Vedrana Janjić je pobjednica Hrvatske atletske cestovne lige, MKVG na četvrtom mjestu među 58 klubova

Članica Maraton kluba Velika Gorica Vedrana Janjić pobjednica je 1. Hrvatske atletske cestovne lige za 2023. godinu, a MKVG je osvojio četvrto mjesto u konkurenciji 58 atletskih klubova koji su sudjelovali u ligi.

Nakon što je održana posljednja utrka Hrvatske atletske cestovne lige, a bio je to Šibenik half marathon 2. prosinca, Hrvatski atletski savez objavio je konačne rezultate lige za 2023. godinu. Ono što već neko vrijeme znamo, sad je postalo službeno – imamo najbolju cestovnu trkačicu u Hrvatskoj! Odličan rezultat ostvario je i klub, osvojivši četvrto mjesto među 58 klubova koji su tijekom godine sudjelovali na sedamnaest utrka u sklopu lige.

Duga i uspješna sezona cestovnog trčanja počela je u veljači Slavonskom trkom u Slavonskom Brodu, a članovi Maraton kluba Velika Gorica u ligu su se uključili na drugoj utrci, krajem veljače na Splitskom maratonu. Od ukupno sedamnaest utrka, sudjelovali smo na trinaest, osiguravši dovoljan broj bodova za četvrto mjesto. Ispred nas su samo AK Fit Zaprešić, AK Sljeme Zagreb i AK Martin Dugo Selo.

Posebno su se bodovali nastupi ženskih i muških ekipa. Velikogoričke trkačice, predvođene Vedranom Janjić, osvojile su četvrto mjesto od 21 ženske ekipe. Muški su trkači imali veću i jaču konkurenciju, a osvojili su osmo mjesto u konkurenciji 33 ekipe.

Što se pojedinačnih nastupa tiče, zvijezda sezone je naša IronWoman Vedrana Janjić. Sezonu je započela svojim novim osobnim rekordnom na maratonu u Splitu, gdje je bila prva u kategoriji Ž40. To je bilo tek prvo od brojnih penjanja na pobjedničko postolje u ovoj godini. Još jedan rekord Vedrana je skinula na sljedećoj utrci, 10-kilometarskoj Holjevki. Ne moramo ni reći da je treći rekord zaredom srušila na trećoj utrci – Zagrebačkom proljetnom polumaratonu. I tako, utrku po utrku, rekord po rekord, Vedrana je do kraja sezone nastupila na deset utrka u sklopu lige i skupila dovoljno bodova da može i prije kraja lige proslaviti naslov prvakinje.

No, imamo mi još trkačica i trkača koji su osvajali medalje, a popet će se na pobjednička postolja i na proglašenju lige. Jasminka Zvonar je sa šest otrčanih utrka osvojila 11. mjesto u generalnom poretku žena i prvo mjestu u kategoriji Ž50. Josip Martinović je nastupio na sedam utrka i završio sezonu na 28. mjestu među muškarcima i drugi u kategoriji M40.

Evo statistike i svih ostalih naših članova koji su tijekom 2023. godine nastupili na utrkama lige i doprinjeli velikom uspjehu kluba.