Naš junior Martin Marčec brončani na Prvenstvu Hrvatske na 10000 metara

Članovi Maraton kluba Velika Gorica sudjelovali su proteklog vikenda na dva Prvenstva Hrvatske, a najvrijedniji rezultat je treće mjesto Martina Marčeca u juniorskoj konkurenciji na PH na 10000 metara, održanom u Zagrebu.

U subotu 27. travnja je na stadionu Mladosti održano Pojedinačno Prvenstvo Hrvatske na 10000 metara i hodanju na stazi. Na natjecanju smo imali troje predstavnika – Martina Marčeca u juniorskoj konkurenciji trčanja na 10 kilometara te Jasminku Zvonar i Berislava Devčića u hodanju.

Naš perspektivni 18-godišnji junior istrčao je svoj najbrži cener dosad (35:23,7) te uvjerljivo osvojio treće mjesto. Bio je i u lovu na drugo mjesto, ali je na kraju ipak Niko Kožul (AK Agram) bio brži za pet sekundi. Prvak Hrvatske postao je Marian Bakšić (AK Glina) s rezultatom 33:47,1.

Prije Martina na stazi su bili naši hodači, koji su također od starta do cilja trebali proći 10 kilometara. Berislav Devčić je službeno zabilježio rezultat DNF jer je do cilja stigao izvan propisanog limita od 65 minuta. Jasminka Zvonar uspjela je utrku završiti unutar limita za žene te je s rezultatom 1h08min56sec osvojila peto mjesto.

Rezultati s ovog prvenstva su na stranicama Hrvatskog atletskog saveza.

U nedjelju 28. travnja u Varaždinskoj županiji održan je 5. brdski maraton Ivanec – Novi Marof, a utrka je bodovana kao Prvenstvo Hrvatske u kratkom trailu. Na stazi dugoj 42 kilometra s oko 1750 metara elevacije MKVG su predstavljali Jasna Mikulić i Hrvoje Mikulić.

Jasna Mikulić istrčala je fenomenalno, posebno u drugom dijelu utrke, kad su suparnice usporavale od umora, ona je držala tempo i prestizala ih, stigavši do 7. mjesta (od 27 natjecateljica) s rezultatom 5h18min56sec. Osim toga, osvojila je treće mjesto u kategoriji Ž40.

Hrvoje Mikulić je, načet zdravstvenim problemima, ovaj put bio malo sporiji od Jasne te je s rezultatom 5h28min43sec završio na 59. mjestu od 96 muških natjecatelja.

Kompletni rezultati 5. brdskog maratona su na portalu Stotinka.

Osim na dva državna prvenstva, naših je trkača bilo i na drugim cestovnim i trail utrkama. U Merhatovcu je održana 10. Međimurska utrka vatrogasaca kao 2. kolo Vatrogasne trkačke lige, a na šestkilometarskoj utrci su nastupili naši vatrogasci Luka Čučuković i Nedjeljko Babić. Čučuković je ponovio odličan rezutat otprije tjedan dana iz Čakovca, opet pobijedivši u kategoriji M20. Babić je poboljšao rezultat jer je u Čakovcu bio treći, a ovaj put završio je na drugom mjestu u kategoriji M50.

U Desiniću u Zagorju održana je u subotu trail utrka Z brega na breg, a kao predstavnici MKVG sudjelovali su Nikola Ivan Leder i Martin Potočnik. Trčali su na kratkoj stazi od 14 kilometara, ušavši u cilj zajedno s vremenom 2h08min36sec, osvojivši 63. i 64. mjesto u muškoj konkurenciji.

U nedjelju je u Zatonu kod Zadra naš tajnik Bruno Škrinjarić, također član Triatlon kluba Maksimir, nastupio na Prvenstvu Hrvatske u duatlonu. Osvojio je šesto mjesto od dvadeset natjecatelja.