Hrvatska atletska liga Sjever: Najmlađi članovi MKVG u berbi medalja u Bjelovaru i Čakovcu

Hrvatska atletska liga Sjever, u kojoj se natječu najmlađi članovi Maraton kluba Velika Gorica, počela je proteklog vikenda s dva natjecanja 1. kola – za limače i limačice u subotu u Bjelovaru te za starije kategorije (mlađi kadeti, kadeti, seniori) u nedjelju u Čakovcu. Naši su mladi trkači zabilježili izvrsne nastupe i osvojili nekoliko medalja.

LIMAČICE

Zlatnom medaljom okitila se Nelli Komljenović (2016. godište) koja je pobijedila u utrci na 300 metara u kategoriji limačice 2015. godište i mlađe. Nelli je 300 metara otrčala za 54,42 sekunde. Osim Nelli, u istoj je utrci sudjelovala Ema Malbaša, osvojivši deveto mjesto s rezultatom 1:03,25. U istoj kategoriji, Roza Biškup predstavljala je MKVG u utrci na 60 metara. Roza je s rezultatom 11,57 osvojila 19. mjesto od 30 natjecateljica. Sve tri limačice sudjelovale su i u natjecanju u skoku u dalj, a Nelli Komljenović skočila je do još jedne medalje. Skok od 3,25 metara bio je dovoljan za treće mjesto. Ema Malbaša (2,67m) bila je dvanaesta, a Roza Biškup (2,53m) završila je na sedamnaestom mjestu.

U kategoriji limačice 2014 naša je jedina predstavnica bila Ema Živković. U utrci na 60 metara je s rezultatom 10,70 završila na petnaestom mjestu, a u skoku u dalj je s rezultatom 2,42 završila četrnaesta.

Treću medalju za MKVG osvojila je Ana Trčak u disciplini vortex u kategoriji limačica 2013. Bacila je vortex 37,92 metra i osvojila drugo mjesto. Ana je također uspješno sudjelovala u utrci na 60 metara, s rezultatom 9,52 sekundi osvojivši peto mjesto. U istoj kategoriji imali smo još dvije natjecateljice –  Anamariju Jurić i Emu Gilju. Anamarija je bila 26. u trčanju na 60 metara i 28. u skoku u dalj, a Ema je bila 13. u utrci na 300 metara te 21. u skoku u dalj.

U ekipnom poretku naše limačice osvojile su sedmo mjesto među 20 klubova.

LIMAČI

U kategoriji limača 2015. godište i mlađi imali smo tri predstavnika u utrci na 60 metara i svi su u gornjoj polovici poretka među 30 natjecatelja. Patrik Buntak (10,41 sekundi) bio je četvrti, Franjo Đuričić (10,67) završio je sedmi, a Emanuel Žagar (11,03) na četrnaestom mjestu. U istoj dobnoj kategoriji imali smo tri limača u utrci na 300 metara. Najbrži je bio Maksim Šimek (1:07,25) na devetom mjestu, a trčali su još Luka Đurić (13.mjesto, 1:12,19) i Marin Ceronja (14. mjesto, 1:14,67).

Petero limača klase 2015 sudjelovalo je u natjecanju u skoku u dalj sa sljedećim rezultatima: Luka Đurić (7. mjesto, 2.82 metra), Emanuel Žagar (9. mjesto, 2.72m), Patrik Buntak (18. mjesto, 2.47m), Maksim Šimek (20. mj, 2.23m), Franjo Đuričić (27. mj, 2.03m).

U kategoriji limači 2014 imali smo samo jednog predstavnika u utrci na 300 metara i skoku u dalj. Bio je to Ivano Glodić, koji je s rezultatom 1:02,50 osvojio 9. mjesto na 300 metara, a sa skokom od 2.82 metra bio je dvanaesti.

U kategoriji limači 2013 su nas u utrci na 60 metara predstavljali Ivano Jurić (10,38) osvojivši 17. mjesto i Borna Šimek (11,09 sekundi) na 18. mjestu. Šimer je u disciplini vortex s rezultatom 28,50 metara osvojio 8. mjesto, a u istoj disciplini okušao se i Mateo Đurić, osvojivši 13. mjesto s rezultatom 15,80.

Svi limači zajedno osvojili su deveto mjesto u ekipnom poretku među 18 ekipa.

Rezultati 1. kola HALS za limače su na stranicama HAS-a.

SENIORI

U nedjelju je u Čakovcu osvojena još jedna medalja. Osvojio ju je naš junior Petar Petrić (2006. godište) u seniorskoj konkurenciji utrke na 600 metara. Petar je s rezultatom 1:37,97 osvojio treće mjesto. U istoj utrci u konkurenciji seniorki predstavljala nas je Zara Horvat (2007. godište), osvojivši 11. mjesto s rezultatom 1:53,22.

MLAĐI KADETI I KADETKINJE

Leon Žagar bio je naš jedini predstavnik u kategoriji mlađih kadeta. U skoku u dalj je s rezultatom 3,72 metra osvojio 16. mjesto.

U kategoriji mlađih kadetkinja imali smo četiri natjecateljice. Jedna od njih bila je Ana Trčak, koja se dan ranije natjecala u Bjelovaru s limačicama. U nedjelju je među starijim curama u utrci na 60 metara s rezultatom 10,29 sekundi osvojila 37. mjesto, a potom je sudjelovala i u bacanju vortexa te s rezultatom 39,22 metra osvojila sedmo mjesto.

U utrci mlađi kadetkinja na 600 metara naš klub predstavljala je Vita Plepelić, osvojivši 17. mjesto s rezultatom 2:07,19. U utrci na 80 metara s preponama natjecale su se Ema Gilja (19,00 sekundi) i Tia Weihnacht (20,26 sekundi), osvojivši 11. i 12. mjesto.

Sve četiri mlađe kadetkinje sudjelovale su i u štafetnoj utrci 4 x 100 metara, osvojivši deseto mjesto. Kad se zbroje svi rezultati, mlađe kadetkinje su u ekipnom poretku zauzele 11. mjesto među 17 klubova.

Rezultati 1. kola HALS-a iz Čakovca su na stranicama HAS-a.