Martin Marčec šesti na Prvenstvu Hrvatske za juniore

Prvi dani ljeta označili su smanjenje aktivnosti na utrkama, ali ipak ima pojedinačnih nastupa. Proteklog vikenda bili smo zastupljeni na Pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske za juniore, održanom u Čakovcu, na kojem je Martin Marčec osvojio šesto mjestu u utrci na 3000 metara.

U organizaciji AK Međimurje u subotu i nedjelju (24. i 25. lipnja) na stadionu SRC Mladost u Čakovcu održano je Prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke.  Atletsku školu Maraton kluba Velika Gorica predstavljao je perspektivni Martin Marčec (2005. godište).

U veoma jakoj konkurenciji trkača iz nekoliko zagrebačkih klubova Martin je istrčao svoj najbolji ovosezonski rezultat – 9:56,87 minuta, i osvojio šesto mjesto. Juniorski prvak Hrvatske postao je Nino Jambrešić iz AK Dinamo-Zrinjevac.

Proteklog vikenda utrkivala se i naša neumorna Vedrana Janjić. Sudjelovala je u subotu na Kostrenskom triatlonu, koji je ujedno bio Otvoreno Prvenstvo Hrvatske u supersprint triatlonu. U ovoj kratkoj ali intenzivnoj utrci pliva se 375 metara, vozi bicikl 10 kilometara i trči 2,5 kilometra, a Vedrani je za sve to trebalo 44,37 minuta. Osvojila je 14. mjesto među 27 finišerki i treće mjesto u kategoriji Ž40.