Ekipno drugo mjesto za MKVG na Samobor Trailu, odlično se trčalo i na Karlovačkom ceneru

Ekipe Maraton kluba Velika Gorica bile su na dvije velike utrke ovog vikenda – na Karlovačkom ceneru te na Samobor Trailu, i opet smo zaslužili nekoliko pobjedničkih postolja.

11. Karlovački cener, održan u petak 16. lipnja u Karlovcu, bio je deveto kolo 1. Hrvatske atletske cestovne lige u kojoj, podsjećamo, MKVG drži ekipno četvrto mjesto od 43 kluba.

Među 632 finišera imali smo sedmero trkača, tri u muškoj i četiri u ženskoj kategoriji. Troje muških stiglo je do cilja u razmaku od četrdesetak sekundi, a najbrži od njih bio je Matej Janjić (39,47 minuta), osvojivši 43. mjesto generalke, 40. mjesto u muškoj konkurenciji i 16. mjesto u svojoj dobnoj kategoriji. Vedran Planinšek je na 45. mjestu bio 11 sekundi sporiji (39,58 minuta), osvojivši 14. mjesto u kategoriji M35. Josip Martinović bio je 51. u generalci s rezultatom 40,26 minuta, odnosno 17. u kategoriji M35.

U ženskoj konkurenciji opet smo imali medaljašice. Vedrana Janjić je cenera istrčala za 44,08 minuta, osvojivši deseto mjesto u ženskoj konkurenciji i brončanu medalju u kategoriji Ž35. Na pobjedničko postolje popela se i Jasminka Zvonar koja je s rezultatom 48,49 minuta bila 30. među ženama i druga u kategoriji Ž55. Edita Grgić je s rezultatom 54,16 osvojila 87. mjesto među ženama i 26. u kategoriji Ž45. Ivana Novak je prezadovoljna svojim novim rekordom (54,46), a osvojila je 90. mjesto ukupno među ženama i 30. u Ž45.

U subotu 17. lipnja, Samoborsko gorje ugostilo je Samobor Trail, treće kolo KontinenTrail lige. Predstavljalo nas je osmero trkača – četvero muških i četiri žene. Svi zajedno osvojili su dovoljno bodova za drugo mjesto u ekipnoj konkurenciji, iza nepobjedivih Zagoraca iz ekipe ZBNB/Zagorci i to je to, ali bolje od ostalih devet ekipa. Nakon tri istrčane utrke MKVG drži treće mjesto u ekipnom poretku, s malim zaostatkom iza ekipe SD Lastavica, pa se u preostale četiri ligaške utrke očekuje napeta borba za višu stepenicu postolja.

Najviše bodova osvojila je opet Jasna Mikulić, koja je ciljem prošla kao trećeplasirana u ženskoj konkurenciji na dugoj stazi (30 kilometara). Trčala je 4 sata 8,54 minuta, a osim trećeg mjesta ukupno, osvojila je i prvo mjesto u kategoriji Ž40. Neposredno prije Jasne ciljem je prošao Hrvoje Mikulić (4.07,34), osvojivši 11. mjesto u muškoj konkurenciji i sedmo u M40. Odmah poslije Jasne u cilj je ušao Danijel Trgovac (4.09,32), osvojivši 12. mjesto među muškima i osmo u M40. Jasna i Danijel istrčali su sve tri dosadašnje utrke u ligi i drže drugo mjesto ukupnog poretka u ženskoj i muškoj konkurenciji.

Na kratkoj stazi, dužine 16 kilometara, imali smo petero predstavnika. Opet su briljirali brat i sestra Matej i Vedrana Janjić. Matej Janjić je s rezultatom 1.24,19 osvojio šesto mjesto među muškima i četvrto u kategoriji M30. Vedrana Janjić je s rezultatom 1.38,08 bila šesta u ženskoj konkurenciji i treća u kategoriji Ž40. Vedrana je trčala na sve tri dosadašnje utrke i drži ukupno treće mjesto u ženskoj kategoriji na kratkoj stazi.

Renata Horvatek je na kratkoj stazi s rezultatom 1.55,25 osvojila 18. mjesto u ženskoj konkurenciji i drugo mjesto u kategoriji Ž50. Kristina Terzić (2.03,32) bila je 28. žena na cilju kratke staze, a Nedjeljko Babić ušao je u cilj tri sekunde iza nje (2.03,35) kao 66. u muškoj konkurenciji te osmi u kategoriji M50.

Osim ekipnih nastupa u Karlovcu i Samoboru, zabilježili smo i jedan obiteljski nastup u Zelendvoru kod Varaždina, gdje je troje članova obitelji Prpa predstavljalo MKVG na 1. Utrci Bombellesovom trasom. Na stazi od 5 kilometara Ivica Prpa osvojio je drugo mjesto s rezultatom 21,40 minuta, a Severina i Valerija Prpa ušle su skupa u cilj s rezultatom 32,36 i 32,37 minuta, kao četvrta i peta u ženskoj kategoriji.

U nedjelju smo imali i predstavnika na Pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske za kadete, održanom u Čakovcu. Jerko Cvetković (2009. godište) nastupio je u utrci na 3000 metara te je sa svojim novim rekordom (10.24,92) osvojio sedmo mjesto.