Naši sjajni na Osječkom polumaratonu, Janjić i Zvonar na pobjedničkom postolju

Natjecanje u 1. Hrvatskoj atletskoj cestovnoj ligi nastavljeno je s 19. Osječkim Ferivi polumaratonom. Nastupilo je šestero naših, postignuvši odlične rezultate, s nekoliko osobnih rekorda i pobjedničkih postolja.

Osijek je u subotu 15. travnja ugostio peto kolo 1. Hrvatske atletske cestovne lige kao domaćin 19. Osječkog Ferivi polumaratona. Utrku dužine 21.1 kilometar finiširalo je 584 natjecatelja (417 muških i 167 ženskih), a među njima bilo je šestero trkača Maraton kluba Velika Gorica.

Najbrži je bio Josip Martinović, sa svojim novim osobnim rekordom 1.28.45, završivši utrku na 38. mjestu među muškima i peti u kategoriji M40. Danijel Trgovac osvojio je 87. mjesto s vremenom 1.35.57, a Hrvoje Mikulić bio je 94. s rezultatom 1.37.32.

Vedrana Janjić opet je briljirala, a sa svojim novim rekordom 1.39.52 završila je utrku 13. među svim trkačicama i kao druga u kategoriji Ž40. I Jasminka Zvonar dobila je dodatnu medalju, osim finišerske, i to zlatnu, za prvo mjesto u kategoriji Ž55. S vremenom 1.51.28 bila je ukupno 35. među ženama. Jasna Mikulić stigla je u cilj malo iza Jasminke, kao 37. u ženskoj konkurenciji, s rezultatom 1.52.02.

U popratnom programu, u utrci od 5 kilometara, MKVG je predstavljalo troje članova obitelji Prpa. Ivica je s odličnom rezultatom 21.32 završio na 28. mjestu među 135 muških finišera i četvrti u kategoriji Veterani II. Severina Prpa je s rezultatom 29.45 zauzela 51. mjesto u ženskoj konkurenciji (od 125 finišerki) i kao jedanaesta među kadetkinjama. Valerija Prpa je do cilja stigla za 32.52 minute, zauzevši 92. mjesto.

Kompletne rezultate Osječkog polumaratona možete naći na stranicama Stotinke.

Sljedeća utrka u sklopu Hrvatske atletske cestovne lige je 6. Polumaraton Zrinskih u Čakovcu, na rasporedu u nedjelju 23. travnja.

U ekipnom poretku lige Maraton klub Velika Gorica je nakon četiri kola bio na četvrtom mjestu među 36 klubova koji sudjeluju u ligi, a tu će ostati i kad se zbroje rezultati iz Osijeka. Među pojedincima, dosadašnji fantastični rezultati Vedrane Janjić promovirali su je na prvo mjesto lige nakon četiri kola. Nakon osječkog polumaratona, izgubit će vodeće mjesto u ligi, ali će i dalje ostati među Top 3 hrvatske trkačice.