Aktivan vikend za sve uzraste, sudjelovali smo na šest natjecanja, pokupili par zlatnih medalja

Polumaraton Zrinskih u Čakovcu, Prvenstvo Hrvatske u srednje dugom triatlonu na Korčuli, Hrvatska atletska liga Sjever u Kutini i Zagrebu, Prvenstvo Hrvatske u hodanju u Zagrebu, biciklistička utrka Granfondo Popovača – sve su to natjecanja na kojima smo veome uspješno nastupili proteklog vikenda.

6. Polumaraton Zrinskih u Čakovcu, održan u nedjelju 23. travnja, bio je šesto kolo Hrvatske atletske cestovne lige. Podsjetimo, Maraton klub Velika Gorica drži četvrto mjesto u ligi. Na čakovečkom halfu, kojeg su završili 293 trkača i trkačice, predstavljalo nas je petero natjecatelja. Matej Janjić bio je najbrži od tih petero, otrčavši 21.1 kilometar s rezultatom 1.34.13, što je bilo dovoljno za 47. mjesto među 196 muških finišera i 22. mjesto u njegovoj starosnoj kategoriji.

Nakon Mateja u cilj su utrčale naše tri trkačice – Lana Pečnik (1.50.13, 21. žena, 4. u Ž40), Renata Horvatek (1.55.41, 28. žena, 1. u Ž55) i Jasna Mikulić (1.58.38, 35. žena, 7. u Ž45). Čestitamo Renati na osvajanju zlatne medalje. Bodove za klub osvojio je i Zvonimir Migić koji je ciljem prošao kad je na satu bilo vrijeme 2.00.00! Bio je 151. u muškoj konkurenciji i 22. u M45.

U popratnom programu čakovečkog polumaratona održana je utrka na 5 kilometara. Iz MKVG-a na njoj je trčao Nedjeljko Babić. S vremenom 24.21 završio je na 81. mjestu od 191 muškog finišera, dvanaesti u kategoriji M50 i 36. u konkurenciji vatrogasaca kao predstavnik JVP Zagreb.

Kompletni rezultati iz Čakovca su na linku.

Najmlađi članovi kluba su proteklog vikenda nastupili na dva natjecanja Hrvatske atletske lige sjever. Limači i limačice natjecali su se u subotu u Kutini, a ostali uzrasti u nedjelju u Zagrebu na stadionu Mladosti.

Najvrijedniji rezultat ostvarila je Ana Trčak (2013. godište), pobijedivši u bacanju vortexa u konkurenciji dvanaest limačica iz osam klubova, s rezultatom 34,62 metra. Ana je bila odlična i u trčanju na 60 metara. S rezultatom 9,93 sekunde bila je peta među 19 natjecateljica.

I ostali limači i limačice bili su uspješni. Anamarija Jurić osvojila je deveto mjesto (od 31 natjecateljice) u trčanju na 60 metara, s rezultatom 10,67 sekundi. Na malo dužoj dionici od 200 metara Katarina Cindrić osvojila je 19. mjesto s rezultatom 40,39 sekundi. Obje su se djevojčice natjecale i u skoku u dalj, Anamarija Jurić osvojila je 14. mjesto s rezultatom 2,86 metara, a Katarina Cindrić 32. mjesto s rezultatom 2,22 metra. U kategoriji Limačice 2013, Ema Gilja osvojila je sedmo mjesto (od 18) na utrci od 200 metara s rezultatom 34,08 sekundi. U skoku u dalj Ema je bila šesta (od 23) s rezultatom 3,45 metara. Četiri limačice (Trčak, Cindrić, Jurić, Gilja) nastupile su i u štafeti 4x60m, osvojivši 18. mjesto.

Među limačima, Ivano Jurić je s rezultatom 36,66 sekundi osvojio osmo mjesto u utrci na 200 metara. U kategoriji Limači 2013 nastupio je Vigo Šušnjić u utrci na 200 metara, a s rezultatom 37,85 sekundi bio je deseti. Šušnjić je bio uspješniji u skoku u dalj, osvojivši šesto mjesto s rezultatom 3,22 metra. U kategoriji Limači 2012 je Denis Kujundžić osvojio deseto mjesto u utrci na 60 metara s rezultatom 10,24 sekundi. Denis je nastupio i u skoku u dalj, osvojivši 15. mjesto s rezultatom 3,21.

Rezultati iz Kutine su na sljedećem linku.

Na HALS-ovom mitingu u nedjelju u Zagrebu nastupili su kadeti i kadetkinje, a juniori i juniorke natjecali su se u seniorskoj konkurenciji. Martin Marčec (2005. godište) je u seniorskoj utrci na 1000 metara osvojio deseto mjesto, s rezultatom 2:58,61. U ženskoj seniorskoj utrci na 1000 metara sudjelovale su Brigita Grčić, Lucija Breljak i Zara Horvat, sve 2007. godište, osvojivši redom deveto, deseto i jedanaesto mjesto. Lucija i Zara postigle su svoje osobne rekorde.

Petar Lovrić završio je 19. u kadetskoj utrci na 300 metara,, s osobnim rekordom 50,95 sekundi. Niko Kelava trčao je na 1000 metara, a s rezultatom 3:26,70 (osobni rekord) završio je na sedamnaestom mjestu. Među mlađim kadetima, u utrci na 200 metara nastupili su Kristijan Matić i Bartol Pavelić, obojica s osobnim rekordima. Matić je s rezultatom 30,13 sekundi bio šesti, a Pavelić s rezultatom 31,93 sekunde je završio trinaesti. Bartol Pavelić natjecao se i u skoku u dalj, a s rezultatom 4,43 metra završio je šesti. Mlađih kadetkinja bilo je čak 55 u utrci na 200 metara, a naša Una Lovrić je sa svojim najboljim rezultatom 31,57 sekundi završila na 36. mjestu.

Rezultati naših s mitinga na Mladosti su na sljedećem linku.

Osim ekipnih nastupa u atletskim ligama, bili smo i pojedinačno zastupljeni na nekoliko natjecanja.

Naš tajnik Bruno Škrinjarić je u nedjelju nastupio na Prvenstvu Hrvatske u srednje dugom triatlonu, održanom u sklopu utrke 13. Korčulanski triatlon – Izazov Marka Pola. Nakon 1900 metara plivanja, 90 kilometara bicikliranja i 21 km trčanja, Bruno je osvojio izvrsno četvrto mjesto!

Rezultati triatlona na Korčuli su na sljedećem linku.

Vedrana Janjić se u sklopu priprema za predstojeće triatlone okušala na biciklističkoj utrci Granfondo Popovača. Odvozila je 100 kilometara za 3 sata 12 minuta i 30 sekundi, osvojivši zlatnu medalju kao najbolja u ženskoj konkurenciji. Čestitamo Vedrani na još jednoj zlatnoj medalji.

Rezultate biciklističke utrke možete vidjeti na sljedećem linku.

Naposljetku, uz sva trčanja, plivanja, bicikliranja i ostale atletske discipline, imali smo predstavnika i u sportskom hodanju. Berislav Devčić Bero nastupio je na Prvenstvu Hrvatske u hodanju na 10000 metara, održanom u subotu u Zagrebu na stadionu Mladosti. Devčić je uspio prijeći stazu u zadanom limitu od 65 minuta, točnije za 1 sat 4 minute i 32.2 sekunde, osvojivši peto mjesto u seniorskoj konkurenciji.

Rezultati prvenstva u hodanju su na stranicama HAS-a.