Berba medalja na trkačkim i drugim natjecanjima širom Hrvatske

Članovi Maraton kluba Velika Gorica proteklog su vikenda osvojili pregršt medalja na trkačkim i drugim natjecanjima u Hrvatskoj i inozemstvu.

Najmasovnije okupljanje članovi MKVG imali su u petak 9. lipnja na utrci 26. Mali maraton Sisak – Trebarjevo, održanoj kao dio proslave Dana Sisačko-moslavačke županije, i u spomen na braću Radić. Utrka se održala na stazi dugoj 15 kilometara, većinom uz rijeku Savu, a do cilja je stigao 91 natjecatelj.

Naš klub predstavljalo je sedam članova – četiri trkača i tri trkačice. Najbolji je plasman ostvario Darko Radić, s rezultatom 1.02.59, osvojivši deveto mjesto ukupno i prvo mjesto u kategoriji M50. Druga najbrža bila je Jasminka Zvonar (1.20.14) – 42. ukupno, 9. među ženama i druga u kategoriji Ž50.

Ostali naši trkači i trkačice su bili Zvonimir Migić (1.23.44, 44. mjesto muški), Edita Grgić (1.23.47, 14. mjesto žene), Darko Kovač (1.26.25, 49. mjesto muški,  Ivana Novak (1.28.34, 16. mjesto žene) i Dario Gustetić (1.28.40, 54. mjesto muški).

Osim skupnog nastupa na utrci uz Savu, naši su članovi imali i uspješne pojedinačne nastupe na utrkama. Nedjeljko Babić je u subotu 10. lipnja sudjelovao na 5. Zagrebačkoj vatrogasnoj utrci, održanoj na Jarunu. Istrčavši svoj novi rekord na 5 kilometara (22.53 minute), Babić je osvojio i medalju za drugo mjesto u kategoriji M50. Ukupno je bio 30. među 109 finišera i 29. u muškoj konkurenciji među 80 trkača.

Također u subotu, u Bjelovaru je održana utrka FunRun. Ivica Prpa odlično je istrčao kratku utrku od 5km (staza je zapravo bila oko 4.8km), a s rezultatom 21.06 minuta je osvojio drugo mjesto u kategoriji M50. Ukupno je bio 26. od svih 172 finišera i 25. od 112 muških finišera.

Osim na trčanju, naši su članovi bili aktivni i uspješni i u drugim sportovima.

Vedran Planinšek je u subotu izveo medalje vrijedan pothvat na međunarodnoj biciklističkoj utri CroUltra, održanoj u Oriovcu u Slavoniji. Riječ je o 24-satnom biciklističkom maratonu, a Vedran je sudjelovao u 12-satnoj utrci. Prošao je 399 kilometara, osvojivši drugo mjesto, iza Slovenca Davida Rihtariča (441 km).

Medalju je osvojio i naš veteran Berislav Devčić, koji je sudjelovao na veteranskom prvenstvu u bacačkom petoboju, održanom u Domžalama u Sloveniji. Devčić je osvojio prvo mjesto u kategoriji M55.