Vedrana Janjić treća na Polumaratonu Zrinskih u Čakovcu, preuzela vodstvo u ligi

Vedrana Janjić osvojila je treće mjesto na 7. Polumaratonu Zrinskih u Čakovcu, petoj utrci ovogodišnje sezone Hrvatske atletske cestovne lige, održanoj u nedjelju 21. travnja. S ovim rezultatom Vedrana je također preuzela vodstvo u ligi u kojoj je lani, podsjetimo, bila pobjednica u ženskoj kategoriji.

Samo tjedan dana nakon Osječkog polumaratona, najbolja trkačica Maraton kluba Velika Gorica odradila je još jedan half, ovaj put perfektno, s novim osobnim rekordom. Vedrana je do cilja stigla za 1h33min46sec, osvojivši 44. mjesto generalke (294 finišera), 3. mjesto u ženskoj konkurenciji od 89 trkačica i prvo mjesto u kategoriji Ž45. Od Vedrane su brže bile samo Tea Faber (AK Fit) i Lena Bahat (AK Sljeme).

Osim Vedrane, na čakovečkom polumaratonu imali smo jednog predstavnika u muškoj konkurenciji. Goran Siuc je s rezultatom 1h50min22sec, blizu svojeg osobnog rekorda, osvojio 141. mjesto generalke, 120. mjesto među muškima i 21. mjesto u kategoriji M40.

U popratnom programu u Čakovcu imali smo dvoje trkača u utrci na 5 kilometara, oboje u Vatrogasnoj utrci koja se boduje za Vatrogasnu ligu. Luka Čučuković je opet istrčao svoj rekord na pet kilometara te s rezultatom 20min20sec osvojio ukupno 17. mjesto među 507 trkača i trkačica. U poretku vatrogasaca Luka je bio peti, a pobijedio je u kategoriji M20. Nedjeljko Babić je s rezultatom 23min29sec osvojio 33. mjesto među vatrogascima i treće u kategoriji M50.

Kompletni rezultati iz Čakovca su na portalu utrka.com. Rezultati Hrvatske atletske cestovne lige bit će objavljeni za par dana, ali već sad možemo sa sigurnošću reći da je Vedrana nakon istrčane četiri utrke u pet kola preuzela vodstvo u ženskoj konkurenciji. Sljedeća utrka koja se boduje za HACL je 25. Jaskanski polumaraton, na rasporedu 19. svibnja.

Osim na čakovečkom halfu, proteklog vikenda imali smo jednog predstavnika na Adria spring trailu na otoku Krku. Damir Radanović sudjelovao je u utrci na 16 kilometara te s rezultatom 1h39min08sec osvojio ukupno 11. mjesto i 10. mjesto u muškoj kunkurenciji od ukupno 97 finišera (55 muških). Rezultati traila su na portalu Stotinka.hr.