Tri medalje za velikogoričke limače i limačice na ligaškom mitingu u Sisku

Tri medalje, od toga dvije zlatne, osvojili su najmlađi članovi Maraton kluba Velika Gorica na mitingu 2. kola Hrvatske atletske lige Sjever za limače i limačice, održanom u Sisku.

Samo tjedan dana nakon uspješnog otvaranja sezone nastupom u Bjelovaru, naši su se limači i limačice okupili u velikom broju u nedjelju 5. svibnja te se veselo zaputili prema Sisku, gdje je na Gradskom stadionu održano 2. kolo Hrvatske atletske lige Sjever za limače i limačice, u organizaciji AK Sisak. Iz Siska su se vratili još veseliji jer su osvojili nekoliko medalja i ostvarili dobre rezultate. Slično kao na prvom kolu, dvije medalje osvojila je Nelli Komljenović, a jednu medalju kući je donijela Ana Trčak.

LIMAČICE

Najtrofejnija naša natjecateljica opet je bila Nelli Komljenović, osvojivši dvije medalje u kategoriji Limačice 2015. Zlatom se okitila nakon utrke na 300 metara, u kojoj je pobijedila s rezultatom 52,80 sekundi. Osim Nelli, u istoj je utrci sudjelovala i Roza Biškup, završivši na 15. mjestu s rezultatom 1:05,13. Svoju drugu medalju Nelli je osvojila u skoku u dalj. Prije tjedan dana u Bjelovaru bila je treća, a na 2. kolu u Sisku popela se jednu stepenicu više i osvojila drugo mjesto s rezultatom 3,69 metara. I Roza Biškuš je skakala u dalj, osvojivši 40. mjesto s rezultatom 2,47 metara.

U malo starijoj kategoriji (Limačice 2014) natjecale su se dvije djevojčice iz Atletske škole MKVG – Anamarija Jurić i Ema Živković. U utrci na 60 metara Anamarija je bila trinaesta (10,35 sekundi), a Ema je bila šesnaesta (10,70 sekundi). U skoku u dalje Anamarija je osvojila 17. mjesto (2,91m), a Ema je osvojila 19. mjesto (2,64m).

U kategoriji Limačice 2013 treću medalju za klub, i to zlatnu, osvojila je Ana Trčak, osvojivši prvo mjesto u bacanju vortexa s rezultatom 39,42 metara. Druga disciplina za Anu trčak bila je utrka na 60 metara, u kojoj je s rezultatom 9,50 sekundi osvojila 8. mjesto. I istoj utrci bila je i Tia Weihnacht, osvojivši 13. mjesto s rezultatom 9,93 sekundi.

U ekipnom poretku naše su limačice osvojile 10. mjesto od 23 ekipe koje su sudjelovale na drugom kolu.

LIMAČI

Dečki ovaj put nisu osvajali medalje ali ostvarili su neke vrijedne rezultate. Najbliže medalji bio je Ivano Glodić u kategoriji Limači 2014, osvojivši 4. mjesto u utrci na 300 metara, s rezultatom 57,90 sekundi. Utrku nije završio Maks Mikulin. U istoj kategoriji ali na kraćoj utrci od 60 metara sudjelovao je Ivano Jurić, osvojivši 15. mjesto s rezultatom 10,83 sekundi. Mikulin i Glodić opet su zajedno nastupili u natjecanju u skoku u dalj. Mikulin je bio sedmi s rezultatom 3,18 metara, a Glodić je bio deseti s razultatom 2,84 metara.

U kategoriji Limači 2015 dvoje naših utrkivalo se na 60 metara, završivši u gornjem dijelu poretka od 33 trkača. Patrik Buntak je s rezultatom 10,11 sekundi bio deveti, a Franjo Đuričić je s rezultatom 10,60 sekundi završio na četrnaestom mjestu. U istoj kategoriji je Maxim Šimek trčao 300 metara, a s rezultatom 1:06,67 osvojio je sedmo mjesto. Čak četiri dečka imali smo u natjecanju u skoku u dalj u ovoj kategoriji. Emanuel Žagar je s rezultatom 2,80 metara bio najbolji na 10. mjestu, a dalje slijede Maxim Šimek (2,63m, 15.), Patrik Buntak (2,62m, 16.) i Franjo Đuričić (2,52m, 20.).

U kategoriji Limači 2013 boje kluba branio je Borna Šimek. U utrci na 60 metara do cilja mu je trebalo 11,22 sekundi, dovoljno za 16. mjesto. U bacanju vortexa Šimek je s rezultatom 24,87 metara osvojio 14. mjesto.

U ekipnom poretku naši su limači također osvojili 10. mjesto, u konkurenciji 21 muške ekipe.

Kompletni rezultati 2. kola HALS-a u Sisku su na stranicama HAS-a.