Tena Petračić postavila novi Hrvatski dvoranski rekord na 800 m za mlađe kadetkinje

U subotu, 08.02.2020., i nedjelju, 09.02.2020., održano je Dvoransko Prvenstvo Hrvatske za kadete-kinje i mlađe kadete-tkinje na zagrebačkom velesajmu. Naš je Klub bio zastupljen oba dana natjecanja.

Krećemo s rezultatima naših kadeta i kadetkinja koji su nastupili u subotu. Na utrci od 200 m nastupila je Lucija Sever, koja je s vremenom 29,25 zauzela ukupno 22. mjesto i postavila svoj novi osobni rekord. Na utrci od 600 m imali smo čak tri predstavnice – Tenu Martinec, Emu Vuković i Luciju Kišić. Cure su se odlično snašle, pa je tako Tena zauzela odlično 5. mjesto s vremenom 1:43,51 i novim osobnim i klupskim rekordom za kedetkinje, Ema je zauzela 11. mjesto u vremenu 1:46,45 i novim osobnim rekordom, dok je Lucija zauzela 24. mjesto s vremenom 2:01,03.

Dan posije su nastupili i naši mlađi kadeti i kadetkinje, njih čak devetero predstavnika naše Atletske škole. Na utrci od 200 m imali smo čak četiri predstavnice – Magdalenu Brzović, Luciju BreljakBrigitu Grčić i Paolu Petrović. Od spomenute četvorke, najbolje se snašla Paola koja je zauzela 36. mjesto s vremenom 31,65. Odmah nakon nje dolazi i Lucija na 55. mjesto u vremenu 33,98, Brigita s vremenom 35,06 na 56. mjestu, te Magdalena na 57. mjesto s vremenom 35,23. Na istoj je utrci od naših muški predstavnika nastupio Fran Indi Obradović-Hećimović te zauzeo 33. mjesto s vremenom 33,91.

Na utrci od 800 m imali smo tri predstavnice, sve redom pretendentice za najviše postolje – Tena Petračić, Tara Petračić i Livia Debelić – koje svakako nisu razočarale. Prva u cilj ulazi Tena s vremenom 2:27,75 te zauzima najviše postolje i postaje državna prvakinja, a ujedno postavlja i novi hrvatski dvoranski rekord za mlađe kadetkinje u ovoj disciplini. Nedugo nakon nje svoju utrku završava i Livia s vremenom 2:28,21 i fenomenalnim srebrnim mjestom, koja je također srušila prijašnji državni rekord. Tara se penje na ukupno 6. mjesto s vremenom 2:35,88. Sve tri cure su postavile svoje osobne rekorde, dok je Tena postavila i novi klupski rekord. Od naših muških predstavnika je nastupio jedino Ivan Toma Aščić na utrci od 800 m gdje je završio na 4. mjestu s vremenom 2:35,30.

Čestitamo našim članovima na sjajnim rezultatima i okrećemo se pripremama za ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu gdje naš Klub brani ekipno 1. mjesto kod mlađih kadetkinja. Seniori i veterani Kluba se polako pripremaju za prvi ovogodišnji polumaraton, koji se odrava u Splitu za dva tjedna.

Ukupni rezultati kadetskog i mlađe kadetskog prvenstva su dostupni ovdjeovdje. a velika fotogalerija će uskoro biti na našim Facebook stranicama.