Odlični rezultati naših članova u ligaškim natjecanjima širom Hrvatske

Jaskanski polumaraton kao 7. kolo Hrvatske atletske cestovne lige, miting u Varaždinu kao 3. kolo Hrvatske atletske lige Sjever i Trogirski triatlon kao 1. kolo Hrvatske triatlon lige natjecanja su na kojima su proteklog vikenda nastupili članovi Maraton kluba Velika Gorica.

U 1. Hrvatskoj atletskoj cestovnoj ligi naš klub zauzima fantastično četvrto mjesto među 43 kluba iz cijele Hrvatske, a proteklog vikenda, točnije u nedjelju 21. svibnja, održan je 24. Jaskanski polumaraton kao 7. kolo HACL. Na jaskanskom brdskom halfu, otrčanom po sparnom i vrućem vremenu, imali smo petero predstavnika, što jamči osvajanje pregršt bodova i očuvanje visoke pozicije u ligi.

Od naših trkača najbrži je bio Danijel Trgovac (1.44.19), osvojivši 20. mjesto generalke i 17. mjesto među muškima. U ženskoj konkurenciji odlične rezultate ostvarile su Jasminka Zvonar (1.59.43) i Renata Horvatek (2.00.16), osvojivši jedanaesto i dvanaesto mjesto u ženskoj konkurenciji. Za klub su još nastupili Nedjeljko Babić (2.08.08, M53) i Berislav Devčić (2.19.39, M61).

Rezultati Jaskanskog polumaratona su na Stotinki. Sljedeće dvije utrke HACL su Plitvički maraton (3. lipnja) i Karlovački cener (16. lipnja).

U Karlovcu je u nedjelju održan miting Hrvatske atletske lige Sjever. Bilo je to 3. kolo lige, a Atletski klub Sloboda iz Varaždina je ugostio miting koji se trebao održati u Karlovcu, ali je zbog poplave premješten. Naši su predstavnici osvojili nekoliko medalja i ostvarili nekoliko osobnih rekorda.

U konkurenciji mlađih juniorki Zara Horvat osvojila je drugo mjesto u utrci na 800 metara, s rezultatom 2.40.23. Lucija Breljak nije imala konkurencije među mlađim juniorkama u utrci 300 metara s preponama pa je s rezultatom 56.59 sekundi osvojila zlatnu medalju.

U kadetskoj konkurenciji, Marko Knežević bio je šesnaesti u utrci na 200 metara s rezultatom 28.51 sekundi.  U istoj dobnoj skupini, Niko Kelava osvojio je deseto mjesto u utrci na 800 metara s rezultatom 2.36.78. Među kadetkinjama, imali smo dvije predstavnice u utrci na 200 metara. Petra Knežević (28.47 sekundi) bila je četrnaesta, a Leona Džolić (31.48 sekundi) osvojila je 24. mjesto. Petra Knežević nastupila je i u skoku u vis, osvojivši 16. mjesto s rezultatom 1,20.

Tri mlađa kadeta trčala su u utrci na 100 metara. Kristijan Matić (14.45 sekundi) osvojio je 10. mjesto, Bartol Pavelić (15.14 sekundi) bio je petnaesti, a Grga Cerjak (15.93 sekundi) bio je osamnaesti. Bartol Pavelić natjecao se i u skoku u dalj, osvojivši treće mjesto s rezultatom 4,50 metra. Grga Cerjak je pak sudjelova u bacanju vortexa, a s rezultatom 37,27 metara završio je na osmom mjestu.

U veoma jakoj konkurenciji od 54 trkačice, mlađa kadetkinja Una Lovrić osvojila je 26. mjesto u utrci na 100 metara s rezultatom 14.91 sekundi. Una je također sakupila nešto bodova za klub u bacanju vortexa, osvojivši 24. mjesto.

Rezultati iz Varaždina nalaze se na stranicama Hrvatskog atletskog saveza.

Naših predstavnika bilo je i na 4. Trogirskom triatlonu, prvom kolu Hrvatske triatlon lige. Vedrana Janjić završila je na 17. mjestu u ženskom sprint triatlonu, a osvojila je drugo mjesto u kategoriji Ž40. U muškom sprint triatlonu Bruno Škrinjarić bio je osamnaesti, a Vedran Planinšek osvojio je 49. mjesto među 94 finišera. U kategoriji M35, Bruno je bio drugi, a Vedran četvrti. Rezultati triatlona su na linku.

I Matej Janjić bio je aktivan proteklog vikenda, kao predstavnik MKVG na Tour de Marča trailu. Stazu dugu 26 kilometara prošao je za 2 sata 15.16 minuta, osvojivši odlično sedmo mjesto.