Nastavljena ligaška natjecanja za naše mlade atletske nade, a predstavili smo se i na festivalu sporta

Mladi članovi Maraton kluba Velika Gorica proteklog su vikenda nakon ljetne stanke nastavili s ligaškim natjecanjima. Na Atletskom stadionu sportskog parka Mladost u Zagrebu održana su natjecanja za limače, kadete i seniorke u Hrvatskoj atletskog ligi Sjever.

U subotu 30. rujna održano je 5. kolo HALS za limače i limačice. Imali smo petero predstavnika u muškoj konkurenciji i jednu djevojčicu.

U utrci limača 2012. godište sudjelovali su Leon Žagar (9,35 sekundi) i Denis Kujundžić (9,95 sekundi), osvojivši osmo i dvanaesto mjestu među devetnest trkača. Denis Kujundžić je sudjelovao i u skoku u dalj, skočivši 3,63 metra i osvojivši deveto mjestu među šesnaest natjecatelja. Leon Žagar se pak iskušao u bacanju vortexa, s rezultatom 18,62 metra osvojivši četrnaesto mjesto.

Među limačima 2014. godište imali smo tri predstavnika u utrci na 60 metara – Ivana Jurića, Ivana Glodića i Ninu Kundrača. Nastupila su čak 44 natjecatelja, a naši su bili 15. (Jurić, 10,56 sec), 21. (Glodić, 10,73 sec) i 32. (Kundrač, 11,31 sec). Sva trojica su se također natjecala u skoku u dalj, sa sljedećim rezultatima: 17. Kundrač (2,88m), 22. Jurić (2,55m), 28. Glodić (2,40m).

Među limačicama imali smo samo jednu predstavnicu. Ana Marija Jurić je u kategoriji limačica 2014. godište bila odlična deveta (od 56 trkačica) u utrci na 60 metara, s rezultatom 10,26 sekundi. U skoku u dalj, s rezultatom 3,12 metara, Ana Marija je bila šesnaesta od 53 natjecateljice.

Nakon pet bodovanih natjecanja, limači su na šesnaestom mjestu od 27 klubova, a limačice zauzimaju osamnaesto mjesto među 26 klubova.

Dan kasnije, u nedjelju 1. listopada, na istom stadionu održano je ligaško natjecanje za starije kategorije, odnosno 4. kolo HALS-a za kadete, kadetkinje i seniorke.

Tri smo predstavnika imali u utrci na 60 metara među mlađim kadetimaKristijana Matića, Bartola Pavelića i Grgu Cerjaka. Rezultati su sljedeći: 10. Matić (8,94 sec), 12. Pavelić (9,33 sec), 13. Cerjak (9,48 sec).

Marko Knežević predstavljao je MKVG u utrci na 60 metara u kategoriji kadeta. S rezultatom 8,69 sekundi bio je dvadeseti. Među kadetkinjama u utrci na 300 metara naša predstavnica bila je Petra Knežević. Istrčala je za 45,57 sekundi, osvojivši sedmo mjesto od osamnaest trkačica.

U utrci seniorki na 1000 metara imali smo dvije predstavnice – Taru Petračić (2007. godište) i Luciju Breljak (2007. godište). Tara je s rezultatom 3:26,21 osvojila četvrto mjesto, a Lucija je kilometar istrčala s rezultatom 4:03,54 za šesto mjesto.

Rezultate HALS-a, kao i sve ostale rezultate i važne obavijesti, možete pogledati na stranicama Hrvatskog atletskog saveza.

Osim natjecateljskog programa, proteklog vikenda sudjelovali smo u show programu. U Parku dr. Franje Tuđmana održana je manifestacija Europski tjedan sporta, a u ovom svojevrsnom festtivalu sporta sudjelovali su i naši najmlađi člnovi, ponosno predstavljajući MKVG.