I stari i mladi zajedno nastupili pod istom zastavom na Ekipnom Prvenstvu Hrvatske u krosu

Članovi Maraton kluba Velika Gorica sudjelovali su na Ekipnom Prvenstvu Hrvatske u krosu, koje je u subotu 9. ožujka održano u Svetom Martinu na Muri, u organizaciji Atletskog kluba Međimurje. Najmasovniji nastup, sa šest trkača, imali smo u muškoj seniorskoj utrci na 12 kilometara. Ukupno je u Međimurju boje kluba branilo osam trkača i šest trkačica.

Isto kao i prije tjedan dana na Holjevki, najistaknutiji rezultat postigao je 18-godišnji Martin Marčec, koji je bio naš najbolji trkač na 12-kilometarskoj stazi s rezultatom 47:46 minuta, zauzevši 23. mjesto među elitnim hrvatskim trkačima. Poredak naša tri najbrža trkača bio je isti kao na Holjevki jer su iza Marčeca plasman ostvarili Vedran Planinšek (37. mjesto, 51:05 minuta) i Darko Radić (49. mjesto, 55:27 minuta).

Ostali naši trkači na najdužoj stazi bili su Petar Petrić (17 godina, 51. mjesto, 55:49 minuta), Hrvoje Mikulić (59. mjesto, 57.41 minuta) i Luka Čučuković (61. mjesto, 1:05:38). Bodovi troje najbržih ulaze u zbroj za Prvenstvo Hrvatske, u kojem smo osvojili 11. mjesto od 15 klubova koji su imali ekipe na 12-kilometarskoj seniorskoj stazi.

Imali smo tri predstavnice i na najdužoj stazi za žene, osamkilometarskoj stazi za seniorke. MKVG su predstavljale Vedrana Janjić, Jasna Mikulić i Edita Grgić. Ekipni plasman nažalost nismo ostvarili jer je Edita odustala prije cilja. Vedrana je s rezultatom 40:03 minute završila na 29. mjestu, a Jasna je s rezultatom 41:25 minuta bila 31.

Pod vodstvom trenera Ivana Barišića na prvenstvu je nastupilo nekoliko trkača i trkačica iz Atletske škole. Prva je na stazu izašla mlađa kadetkinja Vita Plepelić (2011. godište). U utrci dužine 1500 metara osvojila je 55. mjesto s rezultatom 7:32 minute. Među mlađim kadetima, koji su također trčali 1500 metara, naš predstavnik bio je Bartol Pavelić (2011. godište). Točno 7 minuta trebalo mu je do cilja, dovoljno za 36. mjesto.

U kadetskoj kategoriji predstavljao nas je Kristijan Matić (2010. godište). Istrčao je 2 kilometra za 10:45 minuta, osvojivši 56. mjesto. Posljednje su na stazu izašle mlađe juniorke (2007. godište) Zara Horvat i Brigita Grčić, koje su nastupile na utrci od 3 kilometra. Brigita je s rezultatom 16:01 minuta osvojila 30. mjesto, a Zara je s rezultatom 17:22 minute završila utrku na 34. mjestu.