Desetero naših trkača nastupilo na Zagrebačkom maratonu, padali su i osobni rekordi

Desetero naših trkača nastupilo je na 31. Zagrebačkom maratonu, održanom u nedjelju 8. listopada. Njih sedmero trčalo je punu maratonsku dužinu od 42 kilometra, a troje se natjecalo u polumaratonu. Zabilježeno je nekoliko odličnih rezultata.

Naš najbrži maratonac opet je bio Josip Martinović koji je srušio svoj osobni rekord za dvadeset sekundi. Od starta do cilja udaljenog 42,195 metara trebalo mu je 3h18min30sec, što je bilo dovoljno za 57. mjesto generalnog poretka među više od 500 finišera. U muškoj konkurenciji bio je 46. te sedmi u kategoriji M40. Utrka se boduje za Prvenstvo Hrvatske i Hrvatsku atletsku cestovnu ligu, a u poretku hrvatskih trkača Josip je završio na 39. mjestu.

Od naših, nakon Josipa prva je ciljem prošla Jasna Mikulić, srušivši svoj osobni rekord za 16 minuta! U vrijeme Jasninog ulaska u cilj na satu je pisalo 3h44min24sec, a gleda li se chip time, onda je vrijeme 3h44min15sec. Jasna je u cilju bila 22. u ženskoj konkurenciji te četvrta u kategoriji Ž45. U poretku za Prvenstvo Hrvatske, Jasna je na 18. mjestu.

Odličnu utrku istrčala je i naša IronWoman Vedrana Janjić. U ne baš najboljem zdravstvenom stanju uspjela je maraton istrčati za 3h48min23sec, zauzevši 24. mjesto u ženskoj konkurenciji i četvrto mjesto u kategoriji Ž40.

Hrvoje Mikulić bio je neko vrijeme iza Josipa, ali nažalost odustao je na 26. kilometru zbog ozljede. I Matej Janjić imao je problematičnu utrku, a u cilj je ušao s vremenom 4h16min15sec, na 219. mjestu muškog poretka.

Zvonimir Migić u nedjelju je otrčao svoj prvi maraton i za to mu je trebalo točno pet sati, odnosno 4h59min58sec (gun time). Do cilja je stigao i naš veteran s više od 100 maratona u nogama Berislav Devčić, s prolaznim vremenom 5h44min50sec. Berislavu je to bio 109. maraton. Svaka čast!

Na polumaratonskoj dužini, predstavljali su nas Marina Mihić, Kristina Terzić i Darko Kovač. Rezultati su sljedeći: Marina 2h00min50sec (gun time)/1h59min14sec (chip time); Kristina 2h00min11sec (gun time)/1h58min35sec (chip time); Darko 2h02min35sec (gun time)/2h01min00sec (chip time).

Na 31. ZG maratonu su kao logistička potpora našim trkačima bili Marijan Malčević, Dario Gustetić i Jasminka Zvonar.

Imali smo i dvije juniorke u utrci Garmin 10k, održanoj prije maratona i polumaratona. Zara Horvat i Brigita Grčić (obje 2007. godište) trčale su zajedno i obje zabilježile isti rezultat 59.55 minuta (chip time).

Kompletni rezultati nedjeljnih utrka u Zagrebu su na linku.

Dječji jesenski kros i 31. Zagrebački maraton bili su u fokusu protekli vikend, ali naših je trkača bilo i na drugim događajima širom Hrvatske. U Međimurju je u subotu 7. listopada održana utrka Totovec Run.

Troje članova obitelji Prpa trčalo je 5 kilometara. Ivica Prpa je s rezultatom 23.09 minuta završio na devetom mjestu od 89 finišera i treći u kategoriji M45. Severina Prpa je s rezultatom 29.13 minuta bila deseta među ženama i prva u kategoriji ispod 23 godine. I Valerija Prpa završila je na postolju, s rezultatom 32.59 minuta bila je treća u kategoriji Ž45.

Na postolju je u Totovcu bila i Edita Grgić, koja je trčala 10 kilometara. S rezultatom 56.10 minuta bila je šesta žena ukupno i treća u kategoriji Ž45. Darko Radić je na 10 kilometara osvojio odlično četvrto mjesto generalke (od 45 finišera) i treće mjesto u kategoriji M45. Dakle, u Totovcu je svih pet naših predstavnika bilo na pobjedničkom postolju.

Rezultati iz Totovca su na stranici Utrka.com.

Naš vatrogasac Nedjeljko Babić nastupio je u subotu na 13. Međunarodnoj utrci vatrogasaca u Malom Lošinju, koja se boduje za Hrvatsku vatrogasnu ligu. Istrčao je 8 kilometara za 40.08 minuta, osvojivši 34. mjesto generalke (od 96 finišera), 30. mjesto među muškima i peto mjesto u kategoriji M50.

Rezultati iz Malog Lošinja su na Stotinci.