Uspješan nastup na Varaždinskom polumaratonu, unatoč vrućini padali su i osobni rekordi

29. Varaždinski polumaraton održan je u nedjelju 17. rujna kao 11. kolo Hrvatske atletske cestovne lige, ali i kao utrka Prvenstva Hrvatske u polumaratonu. Na polumaratonskoj utrci među hrvatskom elitom sudjelovalo je petero naših predstavnika.

Naš najbrži trkač bio je Josip Martinović, koji je s rezultatom 1:31.10 završio na 86. mjestu generalke od 411 finišera, odnosno 75. u muškoj konkurenciji i deseti u kategoriji M40. Fantastično je istrčao i Hrvoje Mikulić, ušavši u cilj s rezultatom 1:35.08 (chip time 1:35.00), što je njegov novi osobni rekord. Osvojio je deveto mjesto u kategoriji M45.

Marijan Malčević također je istrčao svoj novi osobni rekord, a to je 1:44:54, odnosno 1:45.07 kao službeni gun time. Malo iza Marijana u cilj je ušla Jasna Mikulić, s rezultatom 1:46.10, što je još jedan rekord za naše. U svojoj dobnoj kategoriji Ž45 Jasna je osvojila šesto mjesto. Peti naš predstavnik u Varaždinu bio je Berislav Devčić, kojemu je do cilja trebalo 2 sata 24.10 minuta.

U Varaždinu je uspješno nastupio, čak štoviše osvojio je medalju, naš vatrogasac Nedjeljko Babić. On je nastupio u vatrogasnoj utrci od 4.8 kilometara, koja je dio Vatrogasne lige, i osvojio odlično 25. mjesto među 72 finišera s rezultatom 22.40 minuta. To je Babiću bilo dovoljno za treće mjesto i brončanu medalju u kategoriji M50.

Obitelj Prpa ovog je vikenda nastupila na utrci Run of Heart u Jaškovu kod Ozlja, održanoj u subotu 16. rujna. Ivica Prpa sudjelovao je na utrci od 10.5 kilometara, osvojivši sedmo mjesto među 23 finišera. Severina i Valerija Prpa trčale su 5.1 km, osvojivši 14. i 18. mjesto u ženskoj konkurenciji. U dječjim utrkama još su nastupile Tonka Prpa, Marijana Prpa i Katarina Prpa.