Opet odličan nastup u KontinenTrail ligi, treće mjesto za MKVG na Ozalj & Vrhovac trailu

Ekipa Maraton kluba Velika Gorica zabilježila je još jedan odličan nastup u KontinenTrail ligi, osvojivši treće mjesto na Ozalj & Vrhovac Trailu i zadržavši treće mjesto u ekipnom poretku nakon četiri održana kola.

Za četvrto kolo trail lige središnje i sjeverne Hrvatske put nas je u subotu 22. srpnja odveo do Vrhovca, sela na brijegu iznad Ozlja, gdje je u organizaciji SD Vrhovac po osmi put održan Ozalj & Vrhovac Trail. Maraton klub Velika Gorica bio je zastupljen s rekordnim brojem trkača, čak devet, uključujući našeg tajnika Brunu Škrinjarića, koji je u Vrhovcu pobijedio dvaput, 2020. godine na dugoj stazi i 2021. godine na kratkoj stazi.

U subotu je Bruno trčao na kratkoj 16-kilometarskoj stazi, a u super jakoj konkurenciji uspio je završiti utrku na osmom mjestu, s rezultatom 1:36.04. Odmah iza njega u cilj je ušao Vedran Planinšek (1:37.29), a 11. mjesto osvojio je Matej Janjić s rezultatom 1:38.49. Naš četvrti muški predstavnik na kratkoj stazi bio je Nedjeljko Babić (2:23.48), koji je bio 59. od 103 natjecatelja, 45. u muškoj konkurenciji i sedmi u kategoriji M50+.

Vedrana Janjić je s rezultatom 1:57.20 osvojila odlično 5. mjesto u konkurenciji 33 trkačice te 2. mjesto u kategoriji Ž40. Nakon četiri kola Vedrana je treća u ženskoj konkurenciji i vodeća trkačica u kategoriji Ž40.

Na dugoj stazi, s oko 23,5 kilometra trčanja, nastupilo je četvero naših. Među 49 finišera i finišerki najbrže je od naših do cilja stigao Hrvoje Mikulić (2:44.28), na 24. mjestu ukupno i sedmi u kategoriji M40. Deveti u istoj kategoriji i 27. muški s rezultatom 2:51.47 bio je Danijel Trgovac. Treći muški na dugoj stazi bio je Marijan Malčević, s rezultatom 2:56.50 završio je kao 29. muški i 11. u kategoriji 40.

Šećer na kraju – Jasna Mikulić opet je briljirala i osvojila je drugo mjesto u ženskoj konkurenciji na dugoj stazi, s rezultatom 2:50.48, niti minutu iza pobjednice Vesele Brajković (AK Plitvice). Nakon četiri kola, Jasna je vodeća u ženskoj konkurenciji lige. Na drugom mjestu poretka duge staze je Danijel Trgovac, koji je sudjelovao na sve četiri dosadašnje utrke.

Kliknite na link za kompletne rezultate Ozalj & Vrhovac Traila. Sljedeća utrka KontinenTrail lige bit će Ogulin Trail 9. rujna.

Osim na trailu u Vrhovcu, imali smo predstavnike i na manjoj cestovnoj utrci u Međimurju. U Donjem Kraljevcu održan je 3. Kraljevec Run, na kojem su MKVG predstavljali članovi obitelji Prpa. Ivica Prpa trčao je 6.4 kilometara te s odličnim tempom 4:05 prošao kroz cilj za 26,05 minuta, osvojivši 15. mjestu među muškima i treće u kategoriji M50.

Severina Prpa i Valerija Prpa sudjelovale su u upola kraćoj utrci. Severini je za 3.2 kilometra trebalo 16,35 minuta i osvojila je 15. mjesto u ženskoj konkurenciji te treće mjesto među kadetkinjama. Valerija je do cilja stigla za 18,51 minutu, osvojivši 25. mjesto u ženskoj konkurenciji i sedmo mjesto u kategoriji Ž40. Rezultati iz Kraljevca su na linku.