MKVG opet na pobjedničkom postolju, treće mjesto na Ogulin Trailu i drugo mjesto u ligi

Trail ekipa Maraton kluba Velika Gorica opet je imala izvrstan nastup u KontinenTrail ligi, osvojivši treće mjesto na Ogulin Trailu, održanom u subotu 9. rujna. Nakon pet kola MKVG je na drugom mjestu ekipnog poretka lige. Na pobjedničko postolje popela se i Jasna Mikulić, osvojivši drugo mjesto na stazi Regoč (35 kilometara).

Deveto izdanje Ogulin Traila privuklo je skoro 500 natjecatelja na tri utrke za odrasle (Regoč 35km, Kosjenka 18km i Stribor 8km) i dječjoj utrci Tintilinić (1.5km). Maraton klub Velika Gorica bio je zastupljen sa četvero trkača na najdužoj stazi od 35 kilometara i 1600 metara elevacije te petero na stazi od 18 kilometara i 800 metara elevacije.

Najvrijedniji rezultat opet je ostvarila Jasna Mikulić, osvojivši drugo mjesto u ženskoj konkurenciji na stazi Regoč, s vremenom 4:41.28. Pobjedničko postolje podijelila je s dvije trkačice AK Plitvice, prvoplasiranom Ivanom Širić i trećeplasiranom Veselom Brajković. Jasna je trčala s brojem 1, rezerviranim za vodeću trkačicu u ligi, a taj će broj nositi i na sljedećoj utrci jer je ostala na prvom mjestu.

Hrvoje Mikulić je najdužu stazu istrčao malo brže od Jasne, s vremenom 4:36.46, osvojivši 16. mjesto u muškoj konkurenciji i sedmo mjesto u kategoriji M40. Marijan Malčević je do cilja došao za 4:55.33 sati, 21. među muškima i osmi u kategoriji M40. Utrku je finiširalo 49 trkača i trkačica, a njih šest nije u poretku. Josip Martinović je prošao kroz cilj, ali promašio je stazu pa nije u službenom poretku.

Na 18-kilometarskoj stazi najbolji od naših bio je Matej Janjić, ukupno sedmi među 158 finišera i četvrti u kategoriji M30, s rezultatom 1:48.18. Nedjeljko Babić (2:43.42) završio je 72. u muškoj konkurenciji, a Darko Kovač je na svojem prvom većem trailu bio 75. među muškima s rezultatom 2:46.08. Renata Horvatek (2:40.27) je završila dvadeseta u ženskoj konkurenciji i druga u kategoriji M50, a Kristina Terzić (2:43.56) je bila 22. među ženama i deseta u kategoriji Ž40.

Kompletne rezultate Ogulin Traila možete vidjeti na Stotinki. Sljedeća utrka u kalendaru je Bilogora Trail (23. rujna), a finale KontinenTrail lige bit će Barać Forest Trail 2. listopada u Lici.

Naš vatrogasac Nedjeljko Babić nije imao vremena za odmor pa je dan nakon Ogulin Traila nastupio na 1. Vatrogasnoj utrci u Hrebincu, koja je dio Vatrogasne trkačke lige. Kao predstavnik Javne vatrogasne postaje Zagreb Nedjeljko je osvojio 27. mjesto generalke, 26. mjesto među 45 vatrogasaca i četvrto u kategoriji M50. Rezultati iz Hrebinca su na linku.

Obitelj Prpa je za protekli vikend odabrala nastup na BistRANki, utrci održanoj u Gornjoj Bistri. Ivica Prpa bio je najbrži, istrčavši brdskih 5 kilometara za 24.08 minuta, osvojivši osmo mjesto generalke i prvo mjesto u kategoriji 50. Severina Prpa (30.31) bila je šesta u ženskoj konkurenciji i prva u kategoriji ŽU23. Valerija Prpa (37.52) bila je 13. među ženama i četvrtka u Ž40. Katarina Prpa bila je treća među djevojčicama u dječjoj utrci na 100 metara, a Tonka Prpa je bila najbrža djevojčica na 200 metara. Rezultati BistRANke su na linku.