MK Velika Gorica uspješno startao na zimskoj ligi trčanja

Maraton Klub Velika Gorica je u subotu, 19.11.2022., imao uspješan ekipni nastup na popularnoj Samoborskoj zimskoj trail ligi (SZTL), osvojivši drugo mjesto među jedanaest ekipa.

Održano je prvo kolo 10. sezone SZTL-a, a ovaj put osim pojedinačnog natjecanja uvedeno je i ekipno bodovanje. Sedam trkača predstavljalo je naš Klub na dvije trail staze po Samoborskom gorju – dužoj od 15,5 km i kraćoj od 8 km. Na dužoj stazi trčali su Hrvoje Mikulić, Jasna Mikulić, Matej Janjić, Vedrana Janjić i Marijan Malčević, a na kraćoj Goran Novak i Kristina Terzić.

Svi su uspješno završili utrku i nakon ulaska u cilj shvatili da imaju razloga za slavlje jer je naša ekipa na drugom mjestu od ukupno jedanaest ekipa. Najbolje pojedinačne rezultate ostvarili su Matej Janjić (6. kod muškaraca) i Jasna Mikulić (4. u ženskoj konkurenciji), ali za ekipni uspjeh zaslužni su svi koji su trčanjem osvojili vrijedne bodove. Drugo kolo SZTL-a na rasporedu je u subotu 26. studenog.

Čestitke svim našim članovima na aktivnom početku off-seasona!