Berba medalja za MK Velika Gorica na 3. Sretnoj trci

U subotu, 20.7.2019., u zelenom Gorskom kotaru, u mjestu Gornji kuti, općina Brod Moravice, održalo se 3. izdanje Sretne trke. Treću godinu za redom utrka je u suorganizaciji Maraton kluba Velika Gorica i Hrvatske čitaonice sela Gornji kuti, koji nastavljaju odličnu suradnju na organizaciji ove sportske manifestacije. Brežuljci, šuma, hladovina, malo makadama, malo ceste, odlična lokalna potpora i super atmosfera… Sve su to obilježja ove, u pravom slimslu, “Sretne” trke. Događaj se sastojao od dvije utrke – glavne utrke na 12 km te utrke građana na 7,5 km.

Počinjemo s rezultatima glavne utrke na 12 km, čiju je rutu najbrže savladao Goran Grdenić (AK Kvarner Rijeka) s vremenom 0:46:42. Medalju srebrnog sjaja osvojio je Kristijan Rubinić (AK Jasreb) s vremenom 0:47:51, a trećeplasirani je bio Krešimir Bališko (AK Svetice) s vremenom 0:48:24. Kod pripadnica ljepšeg spola, najbolje se snašla naša olimpijka Marija Vrajić (AK Maksimir) s vremenom 0:59:44, dok su ostale pozicije na postolju popunile Anda Tomaš (AK Svetice) s vremenom 0:59:58 i Kristina Marjanović (AK Sljeme) s vremenom 1:02:27.

Najbrži naš predstavnik bio je Bruno Škrinjarić, koji je utrku završio za 0:49:52 te zauzeo ukupno 5. mjesto. Nedugo nakon Brune u cilj ulazi i Martin Pečnik s vremenom 0:57:50 što mu je bilo dovoljno za 7. mjesto ukupno i 3. mjesto u kategoriji M40. Naš treći predstavnik, Goran Grgas, utrku je završio za 0:59:54 te zauzeo 9. mjesto ukupno i zlato u kategoriji M50. Naš sljedeći predstavnik, Danijel Trgovac, utrku je završio za 1:04:22 te zauzeo 13 mjesto ukupno i 4. u kategoriji M40. Nakon njega dolazi nam i Josip Martinović, koji utrku završava za 1:05:24 te se penje na 14. mjesto ukupno i uzima zlato u kategoriji M35. Od muških predstavnika tu imamo još i Antu Marijanovića (1:05:37, 15. mjesto ukupno i 7. u kategoriji MS), Želimira Delača (1:06:08, 16. mjesto ukupno i 1. u kategoriji M55), Ivicu Prpu (1:08:33, 13. mjesto ukupno i 3. u kategoriji M45) i Berislava Devčića (1:25:47, 22. mjesto ukupno i 2. u kategoriji M50).

Od naših ženskih predstavnica na utrci od 12 km prva u cilj ulazi Lana Pečnik s vremenom 1:06:51 te zauzima 5. mjesto ukupno kod žena i zlato u kategoriji Ž35. Nakon nje u cilj ulazi i Vedrana Janjić s vremenom 1:11:32 te se penje na 8. mjesto ukpno i osvaja srebro u kategoriji Ž40. Treća naša predstavnica u cilju je Tihana Delač koja je 12 km savladala za 1:21:14 i zauzela 10. mjesto ukupno i 3. mjesto u kategoriji žena seniorki. Berbu medalja zaključuju Vesna Fabijanov s vremenom 1:39:07 koja je zauzela 18. mjesto ukupno i zlato u kategoriji Ž50 te Suzana Majstorović koja je postigla rezultat od 1:44:01 te zauzela 19. mjesto ukupno i 3. mjesto u kategoriji Ž35.

Prelazimo na utrku od 7,5 km gdje pobjedničku trojku kod muškaraca čine Marjan Benc (0:37:22), Damir Benc (0:42:13) te Bernard Crljen (0:44:29) a kod žena Martina Combaj (0:43:05), Marina Marojčić (0:43:40) te Anita Sever iz kluba domaćina (0:46:51).

Što se tiče naših članica, utrka je bila podjednako plodonosna. Prva u cilj ulazi već spomenuta Anita Sever s vremenom 0:46:51 i penje se na ukupno 3. mjesto. Sanja Klarin s vremenom 0:47:10  zauzima 4. mjesto ukupno kod žena. Ovdje ćemo posebno pohvaliti našu mladu članicu, Severinu Prpu, koja je svoju prvu planinsku trail utrku otrčala za 0:58:28. Kod muškaraca, Esad Tašaković je s vremenom 0:45:41 osvojio 4. mjesto ukupno kod muškaraca.

Za kraj, valja spomenuti i naše sudionike rekreativne rute hodanja, Dorijana Pečnika, Martu Pečnik, Olivera Parabića, Ivana Majstorovića i Danijelu Parabić koje je tek nekoliko sretnih kolačića djelilo od nagrade.

Čestitamo svim našim članovima na odličnim rezultatima a posebno onima koji su i pomogli u sveukupnoj organizaciji. MK Velika Gorica posebno zahvaljuje svojim kolegama iz Hrvatske čitaonice sela Gornji kuti na odličnoj suradnji te se nadamo uspješnom nastavku suradnje.

Velika fotogalerija slika će uskoro biti dostupna na Facebook stranicama Kluba, a ukupni rezultati utrka su dostupni ovdje.